VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli - Szymon Urban

Szymon Urban

Ze sportem związany jest od wielu lat. Ciekaw możliwości swojego ciała próbował wielu dyscyplin – od sztuk walki przez sporty szybkościowe, wytrzymałościowe i siłowe. Trenując krav magę, będąc zawodnikiem wioślarstwa i ergometru czy też grając w Top Lidze drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles niejednokrotnie odnosił sukcesy jednocześnie sprawdzając swoje możliwości na różnych płaszczyznach.

Chcąc pomagać innym w osiąganiu sportowych celów, został instruktorem kulturystyki i skupił się na poszerzaniu horyzontów w zakresie sportów siłowych oraz żywienia. Cztery lata temu, zgłębiając kwestie dietetyczne, zorientował się, że i bez mięsa można budować masę mięśniową. Zmienił swoją dietę na roślinną, by już po krótkim czasie z satysfakcją stwierdzić, że nie przeszkadza mu to w pobijaniu kolejnych rekordów siłowych i wytrzymałościowych. Aby móc przekazać innym, to, co sprawdził na sobie, założył facebook’owy profil o nazwie „Muły i Brokuły”, gdzie walczy ze stereotypami i obala mit słabego weganina.

Dziś, oprócz aspektów zdrowotnych, równie dużą wagę przykłada do kwestii etycznych i środowiskowych. Jak podkreśla w wywiadach i wypowiedziach, nie namawia swoich podopiecznych do radykalnych zmian w sposobie odżywiania, jednak z jego pomocą, coraz większa ich część zaraża się dietą roślinną i, jak sam mówi, przechodzi na „jasną stronę mocy”.

Budowanie estetycznej sylwetki, zwiększenie sprawności, wydajności motorycznej, właściwy bilans energetyczny, zapotrzebowanie na mikro i makroskładniki w diecie czy poprawa ogólnej kondycji i samopoczucia są nie tylko jego pracą, ale również pasją. Uważa, że w dobie konsumpcjonizmu, kiedy wszystko jesteśmy w stanie wymienić na lepszy model, ciało, które mamy tylko jedno, powinno zajmować w naszym życiu szczególne miejsce. Dlatego w pracy z ludźmi dużą uwagę przywiązuję zarówno do ruchu, jak i odpowiednio dopasowanej diety, której celem jest nie tylko poprawa kondycji fizycznej, ale również włączenie do codzienności zdrowych nawyków żywieniowych, które poprawią nasze samopoczucie i pomogą odnieść sukces. Czy uda mu się zarazić Was świadomym podejściem do odżywiania i obalić mity krążące wokół diety roślinnej? Przekonajcie się sami!
 

Wróć do listy ambasadorów.

 

Organizatorzy

 Pytania?

Masz pytania? Zadzwoń do Wiktora!
666 923 666
albo napisz: dorota.oktaba@wierchomla.com.pl

A wordpress theme from BWThemes