VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli - Marta Steiner pomoc

Marta Steiner pomoc

Marta Steiner- joginka potrzebuje Twojej pomocy.

Marta jest joginką z charakterem, stała się jedną z najciekawszych postaci polskiej antropologii teatru. Jest Mamą dziesięcioletniego Maxa. Od ponad 10 lat wraz z mężem uprawiała jogę w Polsce i zagranicą.

P1012995 (Kopiowanie)

Marta i Max

 

Wychowywała syna, zrobiła doktorat. Praca nad książką o chińskim teatrze „Chiński teatr xiqu”, która miała się stać podstawą jej habilitacji, trwała 10 lat.

W grudniu 2012, tuż przed ukazaniem się książki, zapadła na zespół Guillaina-Barrégo. Bardzo rzadko występującą i niezwykle groźną chorobę, która w ciągu kilku godzin od ataku doprowadziła do całkowitego paraliżu ciała.

Kilka miesięcy trwała walka o to, by Marta w ogóle przeżyła. Spędziła ponad rok w klinice rehabilitacyjnej pod Berlinem. Od kilu miesięcy może już oddychać bez respiratora i samodzielnie jeść, ale nadal ma niewładne ręce i nogi. Odczuwa nieustannie silny ból. Paradoksalnie – to dobrze – bo oznacza, że nie wszystko jeszcze stracone, że system nerwowy odbudowuje się.

 Marta jest teraz w Berlinie w specjalnym zakładzie ze stałą obsługą pielęgniarską, pod dobrą opieką rodziny i przyjaciół. Jednak niezbędna jest rehabilitacja dużo bardziej intensywna, niż to, co możemy jej zapewnić dzisiaj.

 

 

Zwracamy się z ogromną prośbą do osób praktykujących jogę o pomoc w sfinansowaniu Marcie rehabilitacji. Zostało założone specjalne konto w Fundacji Sedeka. Pieniądze wpłacane na to konto będą przeznaczone na rehabilitację Marty.

 

Fundacja Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa

nr konta: 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028

TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następujący numer i cały tekst:

10324- Grupa OPP – Marta Steiner, zbiórka publiczna
Marta Steiner_Portrecik (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Steiner joga_2008 (Kopiowanie) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Steiner WAKACJE Z JOGĄ 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Marta i Jens Wakacje z jogą w Poddąbiu 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiktor Morgulec (Kopiowanie)„Martę znam osobiście od ponad 7 lat. Wraz mężem i synkiem Maxem regularnie uczestniczyli w organizowanych przez Akademię Asan wyjazdach. Na początku 2013 Jens- mąż Marty odwołał zaplanowany wyjazd. Wtedy dowiedziałem się co przydarzyło się Marcie. Pełna energii, bardzo dbająca o zdrowie swoje i swoich bliskich, zaawansowana w praktyce joginka w jednej chwili stała się sparaliżowaną, przykutą do łóżka, cierpiącą osobą. Gdy odwiedziliśmy wraz z żoną Martę w klinice zdałem sobie sprawę z powagi sytuacji. Ale pomimo tego dramatycznego położenia wyczułem w Marcie wolę walki, życia, zmiany. Gdy kolejny raz po kilku miesiącach ją odwiedziliśmy oddychała już samodzielnie, z ogromną determinacją nie bacząc na  wielki ból poddawała się ćwiczeniom rehabilitacyjnym. W jej położeniu tylko regularne ćwiczenia rehabilitacyjne mogą pomóc.

Wspólnymi siłami z rodziną i przyjaciółmi Marty udało się zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc Marcie.

Zwracam się do wszystkich jogicznych przyjaciół bliskich i dalszych z prośbą o pomoc. Takie nieszczęście może przydarzyć się każdemu i solidarne wsparcie jest wtedy nieocenione. Każda złotówka się liczy .”

Wiktor Morgulec- dyplomowany nauczyciel jogi.

Intencja powrotu Marty do zdrowia będzie towarzyszyć wykonaniu 108 powitań słońca podczas II Górskiego Maratonu Jogi. 30-31 sierpnia w Wierchomli. www.maratonjogi.pl

Fundacja Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa
nr konta: 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028
TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następujący numer i cały tekst:

10324- Grupa OPP – Marta Steiner, zbiórka publiczna

PRZELEW Z  ZAGRANICY:

należy podać KOD SWIFT( BIC ) następujący: CITIPLPX oraz poprzedzić nr rachunku literami: PL

WZÓR: Fundacja Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa
nr konta:PL 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028
BIC ( SWIFT ): CITIPLPX

TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następujący numer i cały tekst:

10324- Grupa OPP – Marta Steiner, zbiorka publiczna

Potwierdzenie nadania numeru GRUPY OPP Fundacji Sedeka

 

 

 

 

Organizatorzy

 Pytania?

Masz pytania? Zadzwoń do Wiktora!
666 923 666
albo napisz: dorota.oktaba@wierchomla.com.pl

A wordpress theme from BWThemes